Nowy spektakl LTT - work in progress
Nowy spektakl LTT - work in progress

Zapraszamy na pokaz work in progress najnowszej pracy Lubelskiego Teatru Tańca w choreografii Joe Altera. Pokaz odbędzie się 19.08.2019 na Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie o godz. 17:00.
Wstęp darmowy

Rezydencja artystyczna - Ramona Nagabczyńska

Od 12-18.08.2019 odbywa się w Centrum Kultury w Lublinie rezydencja artystyczna Ramony Nagabczyńskiej. Artystka pracuje nad spektaklem "Facia", którego premiera będzie miała w listopadzie 2019. 
Więcej informacji na temat artystki: >>>

„Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy” - otwarty konkurs na realizację spektaklu w 2020

Wraz z Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutem Muzyki i Tańca, Centrum Kultury w Lublinie oraz Art Stations Foundation ogłaszamy otwarty konkurs na stworzenie i realizację spektaklu tańca zbudowanego wokół sylwetki i twórczości Marie Rambert w ramach programu Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy w 2020 roku.

 

Międzynarodowy projekt ARTIL

W dniach 22-27 lipca w Centrum Kultury odbył się projekt artystyczno-edukacyjny dla młodych choreografów, tancerzy, studentów oraz absolwentów uczelni i wydziałów tańca i choreografii na Ukrainie, w Austrii i w Polsce.

 

Zakończenie sezonu Centrum Ruchu

18 czerwca 2019 (wtorek) o godz.17.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się prezentacja rocznej pracy warsztatowej i etiud choreograficznych w wykonaniu grup dziecięcych i młodzieżowych zgromadzonych wokół Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca. 

Aerowaves - ruszył nabór do tegorocznej selekcji
Aerowaves - ruszył nabór do tegorocznej selekcji

Jako partnerzy w sieci Aerowaves zapraszamy wszystkich młodych choreografów do zgłaszania swoich prac do tegorocznej edycji projektu. Aerowaves to jedna z największych europejskich organizacji promujących artystów związanych ze sztuką tańca. Dealine nadsyłania zgłoszeń mija 12.09.2019.

Więcej informacji dotyczących zgłoszeń do Aerowaves: >>>

Ostatnie Solo K na Zelyonka Fest (Ukraina)
Ostatnie Solo K na Zelyonka Fest (Ukraina)

"Ostatnie Solo K" Lubelskiego Teatru Tańca (chor. i wyk. Ryszard Kalinowski) zostanie pokazane 07.06.2019 na Zelyonka Fest na Ukrainie. 
Więcej informacji na temat festiwalu: >>>

Rezydencja artystyczna - Godowska/Krawczyński

W okresie 03-10.06.2019 odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie rezydencja artystyczna Anny Godowskiej i Sławomira Krawczyńskiego. Artyści spotkają się, aby rozpocząć pracę nad nowym spektaklem, pt. "Simone". 

1 2 3 4 ... 41