Pokazy PTS w Lublinie - Płaczki

Zapraszamy serdecznie na kolejny pokaz Polskiej Sieci Tańca w Lublinie. Będzie nim najnowszy spektakl Krakowskiego Centrum Choreograficznego pt. "Płaczki". Spektakl odbędzie się 20.05.2018 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Lublinie o godz. 19:00.

bilety: 15/25 zł; kasa czynna: 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem tel. 81 466 61 40 e-mail: kasa@ck.lublin.pl.

Zapraszamy do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca w Lublinie.
W miesiącu kwietniu przygotowaliśmy dla Was szczególną propozycję wypełnioną szerokim spektrum tańca: spektakle, warsztaty, spotkania, film.

Alias Cie / Guilherme Botelho

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Tańca 28 kwietnia 2018 o godz. 19.00  Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur  zostanie zaprezentowane wyjątkowe wydarzenie przygotowane wspólnie przez Lubelski Teatr Tańca i Centrum Spotkania Kultur.
Pokaz spektaklu Guilherme Botelho „Sideways rain” w wykonaniu szwajcarskiego zespołu Alias Compagnie oraz Kieleckiego Teatru Tańca i polskich tancerzy niezależnych wpisuje się w nurt prezentacji tańca światowego formatu na największej lubelskiej scenie.

Lubelskie spektakle

W dniach 14 - 27 kwietnia w Centrum Kultury w Lubinie autorskie spektakle zaprezentują organizatorzy czyli Lubelski Teatr Tańca.
Swoje najnowsze prace pokażą Wojtek Kaproń (we współpracy z Dariuszem Kocińskim), Ryszard Kalinowski oraz Anna Żak (we współpracy z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej).

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Kolejnym spektaklem będzie „fast food foot” w wykonaniu Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, jednego z najciekawszych polskich zespołów tańca współczesnego ostatnich lat pod kierownictwem Anny Piotrowskiej. Będzie to zarazem prezentacja jednego z podmiotów tworzących Polską Sieć Tańca, pierwszą sieć centrów wspierających sztukę tańca w naszym kraju.

Warsztaty tańca współczesnego i Gaga - Dzień Tańca 2018

W kwietniu szczególnie polecamy praktyczne doświadczanie tańca i ruchu.
Poza regularnymi zajęciami w Centrum Ruchu, zapraszamy również na warsztaty improwizacji i tańca współczesnego oraz klasyki prowadzone przez gości z Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark – Annę Piotrowską i Alexeya Torgunakova, a także na zajęcia Gaga, prowadzone przez Adi Weinberg-Prejna.

"Honoring Intuition" - rezydencja artystyczna Colleen Thomas-Young
"Honoring Intuition" - rezydencja artystyczna Colleen Thomas-Young

8-22.03.2018 w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się rezydencja artystyczna Colleen Thomas Young, amerykańskiej choreografki która będzie pracować nad nowym spektaklem pt. "Honoring Intuition". Polska premiera spektaklu odbędzie się podczas 22 Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.
16.03.2018, 11:00 Spotkanie z Colleen Thomas-Young na UMCS: >>>
18.03.2018, 18:00 pokaz work in progress >>>

GAGA w Centrum Ruchu

Zapraszamy na wiosenną edycję zajęć Gaga w Lublinie.
W dniach 23 - 24 marca 2018 Adi Weinberg - Prejna poprowadzi w ramach Centrum Ruchu Gaga / people, Gaga / dancers.

1 2 3 4 5 6 ... 38