o Centrum Ruchu

Centrum Ruchu powstało we wrześniu 2013 r. z inicjatywy Lubelskiego Teatru Tańca. Nasza oferta z roku na rok staje sie coraz bogatsza, a to głownie dzięki Wam - osobom spragnionym aktywności, ciekawym tańca, poszukujących osobistych, twórczych doznań, oraz dialogu z wyobraźnią i swoim ciałem jako instrumentem

Zajęcia kierujemy do osób w każdym wieku: dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno amatorów, którzy po raz pierwszy stawiają  kroki  w świecie tańca, jak i profesjonalistów, dla których taniec stał się elementarną częścią twórczej ekspresji i sposobem na życie.

Oprócz wiodącego tańca współczesnego proponujemy Wam taniec dla najmłodszych, klasyczny oraz zajęcia wspomagające jak joga i body centering.
W strefie dla dzieci, w grupach dziecięco-młodzieżowych wprowadzane są autorskie programy oparte na rozwijaniu naturalnych predyspozycji ruchowych i twórczych.

Oferta skierowana jest również do nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów, pracowników domów opieki społecznej, pracowników placówek opiekuńczo–wychowawczych, instruktorów domów kultury, pracowników świetlic i przedszkoli.

Otwieramy też przestrzeń dla aktywnych tancerzy i debiutujących choreografów. Z myślą o nich powstało tzw. „Open Studio”, a w nim szkolenia taneczne i choreograficzne, coachingi, masterclassy, rezydencje. Młodych twórców wspieramy konsultacjami w zakresie ruchu scenicznego. Proponujemy treningi indywidualne dla aktorów, muzyków i wokalistów, a także konsultacje fizjoterapeutyczne dla tancerzy i osób aktywnych fizycznie.


PLAN BUDYNKU CENTRUM KULTURY, UL. PEOWIAKÓW 12, LUBLIN