Ciała w przestrzeni miejskiej

Ingerencji w nieożywioną architekturę miejską

Projekt „Ciała w przestrzeni miejskiej” / „Bodies in urban spaces" - Lublin
idea, koncept: Willi Dorner
premiera: Projekt będzie miał premierę podczas Nocy Kultury w Lublinie 2 czerwca 2012 roku.

Od końca maja rozpoczynamy pracę nad projektem

„Ciała w przestrzeni miejskiej” jest to „akcja” polegająca na ingerencji w nieożywioną architekturę miejską.

Intencją "akcji" jest wskazanie na funkcjonalną strukturę miejskiej architektury i odkrycie ograniczonych możliwości ruchu i zachowań oraz zasady ich ograniczenia.
Poprzez umieszczenie ciała w wybranych miejscach performance wywołuje proces abstrakcyjnego myślenia i podrażnienie oraz prowokuje widzów/przechodniów do nowego spostrzegania dobrze znanych przestrzeni i obiektów. Przechodnie, mieszkańcy i publiczność są zmotywowani i skłaniani do refleksji nad ich otoczeniem własnym zachowaniem, ruchem i zwyczajami.
"Akcja" zaprasza mieszkańców do spaceru po swoim mieście jednocześnie silniej umacniając związek z ich sąsiedztwem, dzielnicą i miastem.
Akcje są chwilowe i nie pozostawiają za sobą jakichkolwiek widocznych śladów, ale odciskają je w pamięci naocznych świadków.

"Ciała w przestrzeni miejskiej" to poruszający choreograficznie szlak, przygotowany przez grupę tancerzy. Wykonawcy prowadzą widza przez wybrane części przestrzeni publicznych i pół-publicznych. Łańcuch fizycznych interwencji konfigurowany jest bardzo szybko i istnieje tylko czasowo, pozwalając widzowi dostrzec tę samą przestrzeń lub miejsce w sposób nowy i inny - w biegu.
Specjalna „jakość” każdego miejsca o różnych porach dnia, tworzy unikatowe prezentacje.