Warsztaty Tańca Współczesnego - LFTW "Ku Europejskiej Stolicy Kultury 2016"
24 - 26 czerwca 2011 (piątek - niedziela) 
w godzinach: 11.00 - 16.00

Zajęcia prowadzone będą na dwóch poziomach zaawansowania:
grupa A -  początkującym - Szkoła Podstawowa 24, ul. Niecała 1 
grupa B -  średniozaawansowanym - Zespół Pieśni i Tańca "Lublin"im. Wandy Kaniorowej, ul. Armii Wojska Polskiego 3
Koszty Warsztatów: 
  
- 150 zł do dnia 20 czerwca
wpłaty należy dokonać na numer konta Centrum Kultury w Lublinie
61 1240 1503 1111 0010 0136 6780
z dopiskiem Warsztaty - Letnie Forum Tańca Współczesnego 
lub w biurze Lubelskiego Teatru Tańca - ul. Narutowicza 32, pokój nr 100 (Budynek B - I piętro)
-  180zł  od 21 czerwca - 24 czerwca  
wpłaty „z ostatniej chwili” będą przyjmowane (po uprzednim zgłoszeniu) w dniu rozpoczęcia warsztatów  w miejscach prowadzenia warsztatów w godzinach 10.00 - 10.45
 
UWAGI: 
-warunkiem wpisania na listę uczestników warsztatów jest przesłanie uzupełnionej karty zgłoszenia do dnia 22 czerwca na adres warsztaty.taniec@ck.lublin.pl   
-liczba miejsc na Warsztatach jest ograniczona                                        
-potwierdzenie wpłaty prosimy zabrać ze sobą na pierwsze zajęcia
Zajęcia warsztatowe będą się odbywały w salach 
A.SP nr 24, ul.Niecała 1
B.sala baletowa Zespołu Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej, ul.I Armii Wojska Polskiego 3

Informacja o nauczycielach
Jan Nicolai Wesnes / Norwegia     
W 2004 roku ukończył "Oslo National Academy of the Arts ". Od tego czasu pracuje jako niezależny tancerz i choreograf. Jego praca na scenie obejmuje cztery produkcje z Oslo Dance Ensemble, musicale "West Side Story","Singin 'in the Rain" oraz "Kabaret", jak również wiele innych projektów na scenie i telewizji. Stworzył choreografie dla telewizji, filmu oraz na scenę, w tym norweska premierię "Spring Awakening"w 2010 roku, pracował również jako asystent reżysera i choreografa w Kompani  Katrine Bølstad. Od 2009 roku Jan Nicolai stanowi część  Jo Strømgren Kompani.
 
 
 
Sverre Magnus Heidenberg / Norwegia
      Z wykształcenia tancerz i nauczyciel tańca (Uniwersytet w Stavanger,oraz University Collage of Dance (Danshögskolan) w Sztokholmie, Szwecja). Współpracował między innymi z takimi choreografami jak Marta Liclyter, Kenneth Tillman, Irene Hultmann, Peter Svenzon, Kaisa Gjerts, Charlotta Öferholm, Björn Elisson, oraz Örjan Andersson. Oprócz pracy jako tancerz pracuje również jako producent taneczny oraz posiada duże doświadczenie warsztatowe. Sverre została częścią Jo Strømgren Kompani w 2009 roku.
 
 
 
 

Błażej Jasiński - Holandia/Polskaer
Błażej urodził się w Polsce, gdzie studiował taniec i dramat, które ukończył w 2006 roku. Pomiędzy 2004 a 2006 rokiem uczestniczył również do New School for the Performing Art „Fundacja Leonardo da Vinci” w Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Błażej zyskał tytuł licencjat z  tańca współczesnego w IDA / Anton Beuckner Uniwersytet w Linz (Austria). Od 2007 brał udział w różnych produkcjach w Austrii, a od 2009 był członkiem Cie  Off Verticality (Austria). W 2010 przeniósł się do Amsterdamu, gdzie pracował dla różnych choreografów, takich jak Jelena Kostic, Andrea Boll czy Gerard Mosterd. Począwszy od 2002 r., hobby i  miłością Błażeja jest Capoeira. Uczęszczał do grup, takich jak: Artes das Gerais (Polska), Cordao de Ouro (Austria) i Capoeira Senzala (Holandia). W sezonie 2010/2011 Błażej dołączył do  Dance Works Rotterdam / André Gingras.
 
 
Marek Zawalski - Holandia / Polska 
Od dziewiątego roku życia, Marek studiował muzykę i taniec w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu. W 2002 roku ukończył studia z dyplomem tańca współczesnego. W 2005 roku ukończył studia wyższe w Rotterdam Dance Academy (CODARTS). Pracował u różnych choreografów, takich jak Claus Jürgens, Fleur Darkin, Baila Loca, Jelena Kostic i Underground7. W 2010 roku  również rozpoczął pracę jako samodzielny choreograf i scenograf. Jego pierwszy utwór "Mama"powstał przy współpracy z Kirstine Ilum Sorensen i miał premierę w listopadzie 2010 roku. Od 2005 roku Marek pracował z André Gingras i tańczył w CYP17, Hypertopii, Autopsy Projekt oraz w IDORU. W sezonie 2010/2011 dołączył do  Dance Works Rotterdam / André Gingras.