JOANNA SZOT

Dla najmłodszych dla dzieci 3-4 // Taniec współczesny dla dzieci 5 -6 // Taniec współczesny dla dzieci 7-8 lat 


Tancerka, choreografka i instruktorka, absolwentka UMCS (Animator i Menedżer Kultury); absolwentka Polskiej Akademii Sportu (Kursu Instruktora Tańca Sportowego). Uczestniczka licznych warsztatów technik tańca współczesnego, improwizacji, kompozycji, metod pracy z ciałem. Od 2002 roku związana z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej (GTWPL). Współpracowała z Hanną Strzemiecką, tańcząc w jej spektaklach „piejo,dziobio,gdaczo”, „cokolwiek stanie się” oraz z Anną Żak w choreografiach „clear/n”, „stadium.etap I/ miejsca. chwile”, „opium”. Rozpoczęła też własną pracę twórczą skupiając się na łączeniu języka tańca i teatru. Solowy projekt „jestem niema” zrealizowała w ramach Kursu Choreografii Scenicznej, który ukończyła w Krakowie pod opieką merytoryczną Iwony Olszowskiej w 2015 roku, a spektakl „Maria Stuart i smutne piosenki” stworzyła jako stypendystka Prezydenta Miasta Lublin pod opieką artystyczną Anny Żak (2016) Pierwsze solo zostało zakwalifikowane do Konkursu choreograficznego SENSE OF MOVE w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie w ramach Festiwalu Scena Otwarta oraz do prezentacji eliminacyjnych International Solo Duo Dance Festival, w Bytomiu organizowanych przez Teatr Rozbark i Fundację Rozwoju Tańca. Solo stypendialne zaś zostało wybrane do turnieju debiutów 4.Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu. Wraz z tancerkami GTWPL zrealizowały samodzielny projekt taneczny „Retro City” w ramach festiwalu "Perła i Frak" Święto Kultury Międzywojnia realizowanego przez Stowarzyszenie On/Of

Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako instruktor zajęć tanecznych i ruchowych. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć ruchowych metodą Knillów. Prowadzi także zajęcia języka angielskiego dla dzieci metodą Helen Doron. Opracowała również autorski program zajęć taneczno ruchowych dla dzieci w wieku poniżej 3 lat z udziałem rodziców i z wykorzystaniem język angielskiego.
Od 2011 roku współpracuje z Centrum Kultury w Lublinie i Lubelskim Teatrem Tańca, prowadząc zajęcia i warsztaty taneczne dla dzieci od 3 do 8 lat. Była nauczycielem prowadzącym pięciu edycji projektu edukacyjnego „Myśl w ruchu” realizowanego przez Lubelski Teatr Tańca we współpracy merytorycznej z Instytutem Muzyki i Tańca.
Współpracuje także artystycznie z gośćmi Lubelskiego Teatru Tańca w prezentacjach spektakli skierowanych w sposób szczególny do najmłodszego pokolenia. Brała udział m.in. w spektaklu interaktywnym włoskiej Compagnie TPO „Japoński ogród” w ramach Letniego Forum Tańca Współczesnego w 2012 roku oraz w roku 2015 w czeskim spektaklu tanecznym "Karnawał zwierząt” wg koncepcji Barbora Latálová, a dla widzów dorosłych w spektaklu „new you” Johannesa Wielanda z USA podczas 13 Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca oraz w portugalskim projekcie „Eggshells” Patricka Landera podczas 18 edycji MSTT.
Uczestniczyła także w inauguracji Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City w 2015 roku improwizując ruchowo w żywej instalacji artystycznej obiektów-rzeźb czeskiej artystki Evy Kotatkovej „Architektura snu”.
Współpracuje m.in z Warsztatami Kultury, KUL, Prywatnym Przedszkolem Językowo-Artystycznym Akwarelki.

Joanna doskonale komunikuje się zarówno z najmłodszymi odbiorcami, jak też ze starszym pokoleniem. Taniec z nią to radosne odkrywanie zabawy w ruchu i ruchu w zabawie.