GAGA w ramach 20 Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca

Gaga - opis zajęć
Gaga to język ruchowy Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie (Izrael). Gaga jest wykorzystywana w codziennej praktyce i regularnych zajęciach przez członków tej  kompanii.
Język Gagi miał swoje początki w wierze w leczniczą, dynamiczną, wiecznie zmienną moc ruchu.
Gaga tworzy ramy do poznawania oraz wzmacniania swojego ciała, a także rozwijania  elastyczności, wytrzymałości i zwinności w trakcie wsłuchiwania się w swoje zmysły i wyobraźnię.
Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, pobudza „uśpione” punkty w ciele, „obnaża” fizyczne fiksacje i oferuje sposoby na ich usunięcie.
Praca w ramach Gagi wspomaga ruch intuicyjny oraz łączy jego świadomą formę z tą nieświadomą. Gaga pozwala doświadczyć każdemu uczestnikowi warsztatów uczucia wolności i przyjemności w prosty sposób, w przyjaznej przestrzeni, w wygodnych ciuchach w towarzystwie muzyki.
Gaga funkcjonuje w dwóch odmianach: Gaga/ludzie i Gaga/tancerze.
Wariant Gaga/ludzie jest otwarty dla szerokiej gamy uczestników i dostępny dla wszystkich, niezależnie od wieku oraz poziomu wcześniejszego doświadczenia.

Adi GAGAGAGA będzie prowadzona przez Adi Weinberg
Licencjonowana terapeutka Shiatsu, instruktorka techniki Gagya i pilates, masażystka Ayurveda-Seed. Tancerka tańca współczesnego. Współpracowała z Fresco Dance Company i Operą Izraelską oraz w wielu projektach w Izraelu m.in z choreografami: Andrea Costanzo Martini, Nadar Rosano, Efrat Rubin, Noa Zuk, Rachel Erdos, Aviv Eveguy ,Deganit Shemi, Yuval Goldstein, Shimrit Golan, Sharon Vaisvaser, Michael Miller. W roku 2013 zajęła trzecie miejsce na konkursie „NO BALLET” w Niemczech z pracą „OffLine” w choreografii Nadara Rosano. W 2014 odbyła się premiera jej solowej pracy „LivingLeaving”, powstałej w ramach rezydencji artystycznej MAAT Festiwalu (Centrum Kultury w Lublinie).

Zajęcia odbędą się w dniach 05-06.11.2016 (sobota, niedziela) o godz. 10:00
Czas trwania pojedynczych zajęć to 1h

Cena za pojedyncze zajęcia wynosi: 20zł
GAGA będzie odbywać się w sali prób nr 4 Centrum Kultury w Lublinie

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy, zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

Karta zgłoszeń GAGA - 20 MSTT >>>