Prezentacja spektaklu "Horses in the sky" jest wspólnym przedsięwzięciem Lubelskiego Teatru Tańca i Centrum Spotkania Kultur zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca obchodzonego na całym świecie od 1982 roku. Zaproszenie jednego z najsłynniejszych teatrów tańca w roku jubileuszu 700-lecia naszego miasta jest znakomitą okazją do podkreślenia ogromnego znaczenia sztuki tańca dla Lublina i jego mieszkańców, a także potencjału organizacyjnego lubelskich organizatorów wydarzenia. Ponadto kwietniowa wizyta Kibbutz CDC w Lublinie będzie pierwszą i jedyną prezentacją spektaklu "Horses in the sky" w Polsce.

Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kompanii tanecznych na świecie. Twórczość jej dyrektora artystycznego, Rami Be'era i jego wyjątkowy styl choreograficzny stały się znakiem rozpoznawczym kompanii zarówno w Izraelu, jak i na całym świecie. Dzięki niezwykłym umiejętnościom technicznym eklektycznego składu tancerzy oraz ich dynamicznej wrażliwości, KCDC oddaje charakter izraelskiego tańca w jego najlepszym wydaniu i występuje regularnie na najbardziej uznanych scenach oraz festiwalach.

KCDC został założony w 1973 roku przez Yehudit Arnon, która położyła fundament pod International Dance Village, instytucji funkcjonującej do dziś jako ośrodek tańca pod wodzą Rami Be'era i zarządu KCDC. Położony jest on w pięknym i unikatowym miejscu, jakim jest Kibbutz Ga'aton w północnej części Izraela. Jest to serce i dom kompanii, w której skład wchodzi ponad 60 tancerzy o izraelskim i międzynarodowym pochodzeniu.

Bilety w cenie:
80 / 60 zł – grupowe
100 zł – I strefa / 80 zł – II strefa
dostępne są w kasie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) oraz w serwisie eventim.pl


"Horses in the Sky"
Choreografia, reżyseria i oświetlenie: Rami Be'er
Muzyka: Faultline, J. Carpenter's, A. Thersi, S. Endersen & C. Wallumrod & H. Sten, A. Desplat, Bjork, F. Buttons, Krieg und Frieden, Thee Silver Mt. Zion, O. Arnalds & A.S. Ott, Blonde Redhead, D. Labrosse & I. Mori & M. Tetreault, Elvis Presley, P.Jeck, Kid Koala, Primus, The Knife, Murcof, E. Karaindrou, Micachu & The Shapes & London Sinfonietta, O. Yoshihide
Montaż dźwięku: Rami Be’er, Alex Claude
Kostiumy: Rami Be’er, Lilach Hatzbani
Reżyser prób: Nitza Gombo
Tancerze: Shani Cohen, David Ben Shimon, Martin Harriague, Ilya Nikurov, Su Jeong Kim, Hagar Shachal, Niv Elbaz, Rony Ben Simon, Anastasia Cheshun,Megan Doheny, Jin Hwan Seok, Léa Bessoudo, Shelly Lemel, Albert Galindo, May Assor, Nat Wilson, Jungwoon Jung
"Horses in the Sky: zapierające dech w piersiach widowisko taneczne...
Rami Be'er stworzył oszałamiący występ taneczny, który ukazuje najlepsze właściwości tancerzy z Kibbutz Contemporary Dance Company...
Trzeba go zobaczyć więcej niż jeden raz aby po pierwszym pokazie złapać oddech i pójść obejrzeć Horses in the Sky ponownie..."
- Time Out

"KCDC demonstruje świeży i innowacyjny język w jego wyśmienitej produkcji pt. "Horses in the Sky" autorstwa Be'er, która łączy razem sny i poczucie nadchodzącej apokalipsy"
- Haaretz

"Be'er nigdy nie zawodzi.
Jest profesjonalistą, który wie dokładnie w jaki sposób uchwycić zainteresowanie widzów i w zręczny sposób żongluje wszystkimi tajnikami sceny teatralnej."
- Habama

"Spektakl mocny, dobrze ułożony i imponująco wykonany zarówno w warstwie językowej, jak i scenograficznej"
The Jerusalem Post