Warsztaty „Rosponsive Body” z Külli Roosna i Kenneth Flak
Data: 07.09.2018
Miejsce: Sala nr 4, Centrum Kultury w Lublinie
Godzina: 18:30-20:30 (czas trwania: 2h)
Cena: 40zł / dla uczestników zajęć Centrum Ruchu: 30zł

OPIS WARSZTATÓW:
Warsztaty “Responsive Body” opracowane są przez duet Roosna & Flak jako dynamiczna struktura oparta na słuchaniu siebie oraz otoczenia, zwiększeniu własnej wrażliwości, koordynacji oraz siły i wytrzymałości. Celem zajęć jest wzmocnienie i zrozumienie własnego ciała, które jest otwarte na wewnętrzne i zewnętrzne impulsy. Roosna & Flak opracowali te warsztaty z myślą o jak najszerszym gronie odbiorców. Warsztaty są poddawane stałym zmianom, które są wynikiem stale rozwijanej praktyki nauczania.

BIOGRAM PEDAGOGÓW:
Duet choreografów i tancerzy Külli Roosna (Estonia) i Kenneth Flak (Norwegia) współpracuje ze sobą od 2008 roku. Niezależnie czy tworzą swoje własne dzieła czy tańczą dla innych choreografów, ich prace dotyczą narracji i technologii odnoszących się do ciała oraz jego otoczenia. W swojej twórczości badają szeroki zakres wątków, w których można znaleźć ekologię, mitologię, współczesną kulturę internetu, a nawet systemy totalitarne. Podstawą wszystkich ich prac są możliwości i ograniczenia tańczącego ciała, które znajduje się w nieustającym dialogu z cyfrowymi technologiami oraz dyskursami które je poszerzają lub występują im naprzeciw.

ZAPISY:
Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o przysłanie zgłoszenia mailowego na adres warsztaty.taniec@ck.lublin.pl, podając w treści maila imię i nazwisko zgłoszonego uczestnika, kontaktowy numer telefonu oraz nazwę zajęć "Responsive Body". W treści maila prosimy określić swój poziom zaawansowania oraz krótko opisać swoje wcześniejsze doświadczenie z tańcem współczesnym.

Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem Centrum Ruchu, dostępnym na stronie www.ltt.art.pl
Koszt udziału - 40 zł; dla uczestników zajęć Centrum Ruchu - 30 zł.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.