Brazylijską Nocą Tańca 2017 Lubelski Teatr Tańca rozpoczął cykl spotkań z innymi egzotycznymi formami tańca, których ślady można odnaleźć także w tańcu współczesnym. Tym razem zaprasza na spotkanie z tangiem argentyńskim.

TANGO LIBRE - tango jako taniec wolny, dla wszystkich, tańczony dla przyjemności, opierający się na improwizacji; taniec, na który się decydujemy bez przymusu, pod wpływem pasji, iskry zainteresowania - by krokami oddać co nam leży na sercu, co nam w duszy gra.

Paulina Policzkiewicz-Woźniak
Jest pionierką tanga argentyńskiego w Polsce - od 19 lat tańczy, uczy i działa na rzecz jego popularyzacji. Z tangiem argentyńskim zetknęła się najpierw w Paryżu, następnie zaczęła je rozwijać w Polsce, jednocześnie podróżując do Berlina i Buenos Aires. Była założycielką stowarzyszenia Akademia Tanga Argentyńskiego i inicjatorką wielu znaczących wydarzeń tangowych. W 2000 roku pracowała przy spektaklu Polskiego Teatru Tańca "Tango z Lady M." (chor. Ewy Wycichowskiej). Obecnie jest m.in. tancerką, pedagogiem tańca. Wraz z Janem Woźniakiem prowadzą własną szkołę tanga w Warszawie - Tangoladę.

8.09 PIĄTEK

FILM godz. 19:30 / Sala Widowiskowa / 5 zł
"TANGO LIBRE" reż. Frédéric Fonteyne / 105 min.
Jean-Christophe jest strażnikiem więziennym, zwyczajnym człowiekiem wiodącym monotonne życie. Jedyną ekstrawagancją na jaką sobie pozwala jest nauka tanga. Pewnego wieczoru, podczas lekcji tańca poznaje Alice, radosną trzydziestolatkę. Następnego dnia spotyka ją w swoim miejscu pracy w sali widzeń, gdzie odwiedza ona jednocześnie dwóch więźniów - męża i kochanka. Wkrótce zostaje uwikłany w barwne życie kobiety.


9.09 SOBOTA

godz. 10:00 - 11:30, 11:45 - 13:15 bezpłatne warsztaty tanga argentyńskiego / prowadzenie Paulina Policzkiewicz-Woźniak / zapisy w parach: tango@tangolada.pl

godz. 15:00 Tango milonga / potańcówka dla wszystkich chętnych / prowadzenie: Paulina Policzkiewicz-Woźniak / pl. Litewski / wstęp wolny

FILM godz. 18:30 / Sala Widowiskowa / 5 zł
"CAFÉ DE LOS MAESTROS" reż. Miguel Kohan / 90 min.
Wiecznie żywe legendy tanga argentyńskiego w dokumencie porównywanym z "Buena Vista Social Club". "Cafe de los maestros" to epopeja muzyczna, zawierająca najwspanialsze tanga z lat 40-tych i 50-tych minionego stulecia, w interpretacji największych sław tamtego okresu.


10.09 niedziela

godz. 10:00 - 11:30, 11:45 - 13:15 bezpłatne warsztaty tanga argentyńskiego / prowadzenie: Paulina Policzkiewicz-Woźniak/ zapisy w parach: tango@tangolada.pl