Anna Żak

Tancerka, nauczycielka tańca, choreografka. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Pedagogiki i Psychologii (1998 r.), studia podyplomowe na UMCS kierunek wiedza o kulturze (2006). Od 1996 uczestniczyła w warsztatach tańca w Polsce i zagranicą, m.in. technika releasing, contact improvistation, body conditioning, BMC, polska technika tańca współczesnego, improwizacja. W latach 1993-2000 tancerka Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej gdzie występowała w nagradzanych choreografiach "Głosy" i "Godziny, lata...", a także Teatru Muzycznego w Lublinie (1998 r.) Realizowała autorski program edukacji tanecznej dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz tworzyła autorskie choreografie i miniatury taneczne dla dzieci (1999-2003 r.). Od 2001 roku jest tancerką Lubelskiego Teatru Tańca i współautorką spektakli "Z rachunku prawdopodobieństwa" oraz "Ku dobrej ciszy". Występuje w choreografiach "Traktakt optyczny", "Ku dobrej ciszy", "Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy", "plepleJAdy", "Snooker", "48/4", "Głód Knuta Hamsuna", "Gracerunners" (chor. Karen Foss), "Historie których nigdy nie opowiedzieliśmy" (chor. Simone Sandroni) oraz "Stalking Paradise" (Kenneth Flak i . Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Od listopada 2005 roku prowadzi Grupę Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej dla której stworzyła następujące choreografie: "Continue", "Clear'n", "Stadium. Etap I" i "Opium". Pomysłodawca i orgaznizator Konkursu Fotograficznego "Taniec-energia ciała i wyobraźni". Otrzymała Indywidualną Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin za całokształt pracy w dziedzinie kultury (2005 r.).

 

Beata Mysiak

Tancerka. Absolwentka Akademii Rolniczej w Lublinie, kierunek Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, specjalizacja biotechnologia i biochemia żywności. W 2010 roku uzyskała dyplom instruktora z dziedziny tańca współczesnego (Narodowe Centru Kultury). W latach 1997-2001 tancerka w Teatrze Tańca "System Ruchu"/Rzeszów. Od 2001 roku tańczy w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. W 2004 roku rozpoczęła współpracę z Lubelskim Teatrem Tańca, zatrudniona na etacie instruktor/tancerz od 2005r. Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. W latach 2010 -2011  uczestniczyła w międzynarodowym programie dla młodych choreografów Tour des Europe Choregraphes (Francja/Polska/Niemcy/Irlandia/Hiszpania).W 2011 roku otrzymała stypendium w ramach Alternatywnej Akdemii Tańca. Brała udział w warsztatach tańca współczesnego oraz uczestniczyła w wielu festiwalach w Polsce i zagranicą. Występuje w choreografiach: "Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy", "plepleJAdy", "Snooker"," i znów, i jeszcze raz", "48/4", "endo", "Głód Knuta Hamsuna" "nano", "Gracerunners", "Fatal error", "Hello Kitty", "Historie których nigdy nie opowiedzieliśmy" oraz "Stalking Paradise".

 


Ryszard Kalinowski

Tancerz, choreograf i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek - pedagogika kulturalno-oświatowa, specjalność - teatr i taniec (1994 r.). W latach 1992-1993 uczeń-aktor w teatrze pantomimy Haliny Studniarz (Lublin). Od 1996 r. uczestnik warsztatów teatralnych w Polsce i tanecznych w Polsce i za granicą, m.in. technika realising, contact improvisation, body conditioning, BMC, polska technika tańca współczesnego, improwizacja. W latach 1993-2001 w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Twórca choreografii Grupy: "Pomiędzy", "Soliloqium - on, ona, oni" (wspólnie z Hanną Strzemiecką i Tomaszem Siwkiem), "Z rachunku prawdopodobieństwa" oraz spektaklu "Głosy" (wspólnie z Hanną Strzemiecką), który otrzymał I nagrodę na VII Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (1999 r.). Zdobywca nagród specjalnych dla tancerza: za rolę w spektaklu "DC 586494" na IX Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu (2001 r.) oraz za rolę Akrobaty w spektkalu "Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy" na Łódzkich Spotkaniach teatralnych (2004).
Od 2001 r. w Lubelskim Teatrze Tańca, gdzie stworzył choreografie "Ku dobrej ciszy" (2002 r.), "Bellissimo" (2003 r.)"I znów, i jeszcze raz" (2006), "48/4" (2007), "NN. Wacławowi Niżyńskiemu" (2008).
Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Od 2003 r. jest współorganizatorem Forum Tańca Współczesnego oraz wspołorganizatorem i nauczycielem Otwartych Warsztatów Taneczno-Kondycyjnych w Centrum Kultury w Lublinie.
Wyróżniony Nagrodą Prezydenta Miasta Lublin za całokształt pracy w dziedzinie kultury (2001 r.) i Nagrodą Teatralną Prezydenta Miasta Lublin za twórczość artystyczną i działalność kulturalną na rzecz miasta (2003 r.).

 

Wojtek Kaproń

Tancerz oraz pedagog . Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Wydział Pedagogiki i Psychologii, kierunek - Menedżer i Animator Kultury, specjalność - teatr (2002 r.) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - Wydział Filozoficzny, Instytut Pedagogiki, specjalność - animacja kultury (2004 r.). Od 1998 uczestnik warsztatów tańca w Polsce: technika releasing, contact improvisation, body conditioning, BMC, polska technika tańca współczesnego, improwizacja. W latach 1988-1995 tancerz Klubu Tańca Towarzyskiego "Lider" w Lublinie, a następnie tancerz Klubu Tańca Towarzyskiego "Zamek" w Lublinie (do 1997 r.). Uczestnik i finalista wielu konkursów ogólnopolskich międzynarodowych w tańcu towarzyskim. W latach 1997-2002 tancerz i asystent choreografa Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Od 2001 r. tancerz Lubelskiego Teatru Tańca. Występuje w choreografiach "Traktakt optyczny", "Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy", "Bellissimo", "plepleJAdy" i "Snooker", "i znów, i jeszcze raz", , "48/4", "NN. Wacławowi Niżyńskiego", "Kosmos", "Głód Knuta Hamsuna", "Gracerunners", "Hello Kitty", "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" oraz "Stalking Paradise". Współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Lubelskich Spotkań Teatrów Tańca. Od 2003 r. jest współorganizatorem i nauczycielem Otwartych Warsztatów Taneczno-Kondycyjnych w Centrum Kultury w Lublinie. Wyróżniony Nagrodą Teatralną Prezydenta Miasta Lublin za twórczość artystyczną i działalność kulturalną na rzecz miasta (2005 r.).

 

Anna Kalita

Menadżer zespołu, specjalista ds. marketingu i PR. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie,kierunku Kulturoznastwo; licencjat - krytyka i animacja sztuki (2005r.), studia magisterskie - krytyka i promocja sztuk plastycznych (2007r.). Odbyła praktyki w Muzeum - Zamek w Łańcucie (2005r., 2007r.) oraz staż zagraniczny na stanowisku obsługa klienta w firmie PlayCade (Atlantic City, Stany Zjednoczone).Współpraca z Agencją Reklamową Cumulus w Lublinie ( 2005 -2008). Od lipca 2007 roku stażystka w Centrum Kultury w Lublinie przy Lubelskim Teatrze Tańca, współpracuje przy organizacji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca oraz Forach Tańca Współczesnego.